Rekrutacja

Kurs medycyny estetycznej dla lekarzy

Nasze wieloletnie doświadczenie szkoleniowe zaowocowało stworzeniem w Warszawie Międzynarodowego Centrum Medycyny Anti-Aging, którego celem jest kształcenie lekarzy w tej dziedzinie. Jesteśmy przekonani, że zaproponowany w nim program edukacyjny zapewni dobre merytoryczne i praktyczne przygotowanie do pracy lekarza medycyny Anti-Aging. Zwłaszcza, że będzie Państwa uczyć i wspierać grono najlepszych fachowców z kraju i z zagranicy.

Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych działa od 1999 roku. Przez ten czas wykreowaliśmy dermatologię estetyczną i medycynę estetyczną w Polsce. Tworzymy zwartą, skonsolidowaną grupę zawodową. Jesteśmy doskonale wykształceni. Działamy aktywnie na arenie międzynarodowej – nie tylko w Europie, ale i na całym Świecie. Nasze wieloletnie doświadczenie szkoleniowe zaowocowało stworzeniem w Warszawie Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging, którego celem jest kształcenie lekarzy w tej dziedzinie. Jesteśmy przekonani, że zaproponowany w nim program edukacyjny zapewni dobre merytoryczne i praktyczne przygotowanie do pracy lekarza medycyny Anti-Aging. Stawiamy przede wszystkim na praktykę – na solidne, rzetelne przygotowanie do zawodu.

Rozpoczęcie kształcenia odbywa się corocznie w październiku. W trakcie kursu zdobędziecie Państwo 192 punkty edukacyjne. Organizujemy również dodatkowe aktywności, które pozwalają powiększyć liczbę punktów aż do 300. W programie ogromny nacisk kładziemy na zajęcia praktyczne z udziałem pacjenta. Odbywają się one w małych grupach pod nadzorem wybitnych trenerów. Lekarze uczą się zagadnień związanych z dermatologią, estetyką, anti-agingiem. Nasi Słuchacze poznają i doskonalą podstawowe i zaawansowane techniki zabiegowe tj. peelingi, mezoterapia, toksyna botulinowa, kwas hialuronowy, który można podać zarówno igłą jak i kaniulą. Uczą się w jaki sposób można łączyć różnego rodzaju zabiegi, jak dobierać preparaty do kondycji skóry i wyglądu pacjenta, jak zaplanować indywidualny program terapeutyczny oraz poznają nowe technologie medyczne. Oprócz wykładów i zajęć praktycznych przygotowujących do samodzielnego wykonania zabiegów w programie poruszamy kwestie marketingu, przepisów prawnych czy wymogów SANEPID-u. Celem Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging jest przygotowanie lekarzy wszystkich specjalności do prowadzenia własnych praktyk lekarskich.

Zajęcia praktyczne dla słuchaczy I roku zaczynają się już od trzeciego spotkania. Poprzedzone są zawsze wykładami i pokazami praktycznymi. Pierwszy rok kształcenia zakończony egzaminem w formie testu. Drugi rok to zajęcia zaawansowane, słuchacze nie tylko poszerzają i rozwijają swoje umiejętności ale również poznają zupełnie nowe zabiegi, możliwości łączenia różnych technik podczas jednej wizyty pacjenta w gabinecie. Drugi rok kształcenia zakończony egzaminem w formie testu oraz egzaminem praktycznym.

Dla wszystkich chętnych absolwentów i innych lekarzy, będą organizowane szkolenia Master Class. Celem Międzynarodowego Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging jest przygotowanie lekarzy wszystkich specjalności do prowadzenia własnych praktyk lekarskich.

Zasady rekrutacji i formularz zapisu